Arany-Tóth Attila felidézte, háromszázhúsz éve, hogy a tatár és a török dúlása után újratelepült Makó, ez alkalomból látott napvilágot a grafikusművész kötete, amelyben a már lebontott és a még ma is álló, jellegzetes makói épületeket színes ceruzarajzokon megörökítő, az elmúlt két évtizedben készült műveit láthatják az olvasók.
 
A vásárhelyi múzeum három emeleti termében rendezett tárlaton most félszáz grafikai alkotást ismerhet meg a közönség eredeti formájában.
 
Karsai Ildikó közölte, hogy az idő süllyesztőjébe eltűnt értékek mentésével húsz éve foglalkozik. A ma már nem látható, korábban lebontott épületekről igyekezett minden fellelhető fényképet és tervrajzot összegyűjteni. Mindezt a makóiaktól, közöttük az egykori múzeumigazgató Tóth Ferenctől kapott információkkal kiegészítve készítette el képeit.
 
A Marosmenti Natura Művésztelepet vezető alkotói grafikái olyan, ma már nem látható makói épületeket is bemutatnak, mint az 1941-ben lebontott, Hollósy Kornélia nevét viselő faszínház vagy a hatvanas években pusztulásra ítélt neológ zsinagóga, a romantikus stílusban épült Szent János kápolna, illetve Makó első emeletes polgári épülete, a Nasitz-ház.