Csáki Béla egy magyar-szerb idegenforgalmi projekt sajtótájékoztatóján elmondta, a megyei vezetés a közös promóciós tevékenység érdekében a helyi szereplőkkel összefogva megyei turisztikai szervezet létrehozását tervezi.
 
Az alelnök kiemelkedő fejlődési lehetőséget lát a vízi turizmusban a Tiszán, a Maroson és a Körösökön. Ehhez az infrastruktúra fejlesztésére, valamint a vízitúrákat szervező szereplők közötti együttműködésre lenne szükség - tette hozzá.
 
Az elkészült kerékpárutakból, a kerékpározható gátakból, valamint a kis forgalmú mellékutakból egységes hálózatot hoznának létre. Pályázati forrásból, az önkormányzat koordinálásában épül a Szeged és Ópusztaszer közötti kerékpárút, és hamarosan elkészülhet a Csanádpalotát Mezőhegyessel összekapcsoló út is - közölte a politikus.
 
A következő uniós ciklus fontos beruházásának nevezte a Szeged és Kecskemét közötti csaknem száz kilométeres kerékpárút hiányzó részeinek megépítését, az 55-ös úttal párhuzamosan futó út az M5-ös autópálya fölött átvezető, 1,5 kilométeres szakaszának kialakítását, valamint a Csongrád és Szentes között a hídon a balesetveszély megszüntetését.
 
Kitért arra, hogy a megyei önkormányzat a Vajdasági Turisztikai Szervezettel indította el A Tisza-régió kulturális és természeti turizmusának integrált fejlesztése című közös projektet. A kezdeményezés célja a hasonló adottságokkal bíró két határ menti régió közötti kapcsolatok erősítése. Ennek érdekében közös turizmusfejlesztési stratégia készült, az utazás tervezését segítő turisztikai adatbázis hoztak létre, amely elérhető a projekt magyar, szerb és angol nyelvű honlapján (www.identisonline.com), valamint egy hamarosan elkészülő mobilalkalmazáson készül is. Emellett olyan tematikus utakat is terveznek, melyeket fel tudnak ajánlani az idelátogatók számára - ismertette Csáki Béla.